طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت
English | فارسی
صفحه اصلی معرفی شرکت محصولات وخدمات اخبار تماس با ما
آندروئید فارسی وارد بازار شد

نخستین مدل گوشی های دارای نسخه کاملا فارسی شدهآندروئید، مدل "نکسوس وان" خواهد بود که محصول مشترک کمپانی گوگل واچ‌تی‌سی است و به همت شرکت وب شریف - یکی از مجموعه های اقماری دانشگاهصنعتی شریف و پیرو قراردادی میان شرکت "همراه همزبان ایرانیان" و شرکت‌تولیدکننده گوشی اچ تی سی وارد بازار ایران می شود.
 
فارسی تل نسخه ایرانی شده ای از آندروئید
 
فارسی‌سازی،‌ محلی‌سازی یا بومی‌سازی سیستم عامل پرطرفدار گوگل ازآبان‌ماه سال 88 کلید خورده و به اعتقاد مدیران این پروژه، سیستم عاملفارسی تل تنها یک نسخه فارسی شده از آندروئید نیست بلکه نام این پروژه، "نسخه ایرانی شده از آندروئید" است چرا که اضافه کردن زبان فارسی بهسیستم‌عامل آندروئید فقط گام اول و لازم این پروژه بوده است.
 
آندروئید اساسا هیچ پشتیبانی از خط فارسی و حتی عربی ندارد و اولینکاری که از سوی تیم مدیران پروژه محلی‌سازی و فارسی‌سازی آندروئید انجامشد حل این مشکل بود اما هدف اصلی از اجرای آن طراحی سیستم‌عامل هوشمندموبایل برای کاربران ایرانی بود تا از تمام امکانات خاص یک سیستم به راحتیبهره مند شوند.
 
هم اکنون مسئله‌ای که کاربران موبایل یا دیگر ابزارهای دیجیتالی باآن روبه‌رو هستند این است که پیوسته مجموعه ‌امکاناتی در این دستگاههایدیجیتالی وجود دارد که کاربر نمی‌داند از آنها می‌تواند چه استفاده‌هاییداشته باشد. بنابراین کاربر ایرانی در کنار امکاناتی که این دستگاهها دراختیارش قرار می‌دهد نیاز به امکاناتی دارد که خاص خودش باشد. درمحلی‌سازی آندروئید سعی شده که این امکانات خاص در اختیار کاربران ایرانیقرار گیرد.
 
اگرچه برای نخستین بار در رونمایی این محصول، سیستم‌عامل فارسی‌تلبر روی گوشی مدل نکسوس‌وان قابل نصب است اما گفته می شود فارسی‌تل محدودبه یک دستگاه مشخص نیست و می‌تواند تقریبا برروی هر دستگاهی که باآندروئید سازگار باشد نصب شود.
 
ویرایش اول سیستم‌عامل تلفن همراه فارسی‌تل، بر روی چند مدل گوشیموجود در بازار تست و نصب شده که این گوشی‌ها شامل مدل‌هایی از HTC، مدلیاز موتورولا و برخی گوشی‌های چینی بوده است.
 
امکانات سیستم عامل فارسی سازی شده آندروئید
 
از جمله امکانات سیستم عامل فارسی سازی شده و محلی سازی شدهآندروئید، پشتیبانی کامل و استاندارد از خط و زبان فارسی است چرا که بهدلیل پیچیدگی‌های فراوان خط فارسی، کمتر نرم‌افزاری پیدا می‌شود کهپشتیبانی صحیح و بی‌نقصی از آن ارائه کند. به خصوص سیستم‌های موبایل بهعلت محدودیت‌های فنی و پردازشی خود در این زمینه ضعف‌ها و ایرادهایفراوانی دارند که کاربران را می‌آزارد.
 
اما به اعتقاد طراحان نرم افزار فارسی‌تل، این اولین سیستم‌عاملموبایل است که پشتیبانی بی‌نقصی از خط فارسی در تمام سطوح خود ارائهمی‌دهد. این پشتیبانی با تمام استانداردهای مرتبط مانند استاندارد یونی‌کدو الگوریتم‌های دوجهته، اتصال یونی‌کد و استاندارد شیوه نمایش اطلاعاتفارسی بر اساس یونی‌کد 100 درصد سازگار است.
 
آندروئید ‌و در نتیجه فارسی‌تل با یکی از جدیدترین و مطمئن‌تریننسخه‌های هسته لینوکس اجرا می‌شود و اجرای همزمان چند برنامه بدون تاثیرمنفی روی سرعت و یا مصرف باتری از دیگر قابلیتهای این سیستم عامل متن بازاست که قابل آلوده شدن به ویروس ها و کدهای مخرب نیست.
 
صفحه ‌کلید مجازی فارسی‌تل نیز با هدف حداکثر سازگاری با صفحه‌ کلیداستاندارد فارسی و با هدف راحت‌ترین استفاده‌پذیری در موبایل طراحی شدهاست.
 
به دلیل استقبال برنامه‌نویسان از سیستم‌عامل آندروئید هم‌ اکنونده‌ها هزار برنامه مفید و کارآمد برای این سیستم وجود دارد که تقریبا هرنیازی را پوشش می‌دهند و هر روز نیز بر تعدادشان افزوده می‌شود.
 
مزیتاستفاده از فارسی‌تل در موجود بودن این نرم‌افزارها برای موبایل کاربراناست. همچنین در سیستم‌عامل فارسی‌تل مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای مخصوصفارسی‌تل نیز با هدف استفاده کاربران ایرانی و رفع نیازهای سبک زندگی خاصآنان طراحی شده‌ است.
 
در فارسی‌ تل تنظیمات GPRS و MMS شبکه‌های موبایل کشور به طورپیش‌فرض قرار داده شده و با اولین روشن کردن گوشی به طور خودکار شبکهمخابراتی تشخیص داده می‌شود و اینترنت موبایل از لحظه اول با وجود مرورگرکروم آندروئید که یکی از استانداردترین مرورگرهای موبایل است و نیزنرم‌افزارهای پست الکترونیکی و چت، در اختیار کاربر خواهد بود.
 
کاربرانحرفه‌ای‌تر اینترنت نیز می‌توانند با نصب برنامه‌های جانبی از سایرقابلیت‌ها و پروتکل‌های اینترنت هم در گوشی خود استفاده کنند.

طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت | آندروئید فارسی وارد بازار شد | تعداد بازدید 705
21-9-1389