طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت
English | فارسی
صفحه اصلی معرفی شرکت محصولات وخدمات اخبار تماس با ما
چانه زنی آن لاین بعد از دوشنبه سایبری گسترش می یابد

 
 
 
 
 
   
 
 
    (رویترز) – شاید تخفیف های اولیه درخشش دوشنبه سایبری را افزون کند اما هنوز انتظار بر این است که روز آن لاین خرید تعطیلات چانه زنانی را جذب کند که هنوز سبدشان را پر نکرده اند.
   
   
 
 
     

دوشنبه سایبری(Cyber Monday) اصطلاحی است که پنج سال پیش و پس از بازگشت بسیاری از افراد به مشاغلشان بعد از عید شکرگزاری و خرید هدیه های آن لاین بر روی رایانه های خود ابداع شد. چنین روزی همچنان یکی از روزهای اصلی خرید آن لاین است. اما نوظهوری آن به دلیل تبلیغات زودهنگام تجارت الکترونیکی به خصوص در عید شکرگزاری تحت تاثیر قرار گرفته است.

خرده فروشان از BestBuy.com و Staples.com تا Walmart.com را برای تبلیغات معاملات یک روز پیش از دوشنبه سایبری برگزیده اند و نام جدیدی به آن داده اند:«یکشنبه سایبری».

متخصصان آن لاین می گویند نکته کلیدی تنوع و اطمینان بخشی به خریداران و ترغیب آن ها به خرید محصول است.

جان تامسون، نایب رییس و مدیرکل BestBuy.com گفت: دوشنبه سایبری همچنان یک «مفهوم بازاریابی مناسب ترقی» باقی می ماند اما خرده فروشان باهوش انتخاب ها را تبلیغ می کنند.

او گفت:«در بیرون نیاز وجود دارد، اما شما خریدارانی دارید که وقتشان را به شکل های متفاوتی صرف می کنند. اگر گروهی از آن ها زودتر خرید نمی کنند، یعنی که می خواهند از شکرگزاری لذت ببرند، پس باید دوشنبه سایبری همان کالا را در دسترسشان قرار دهید.»

بنگاه های بازاریابی می گویند که تاکتیک های ترغیب مصرف کنندگان برای خرید آن لاین تغییر کرده اند. در حالی که در سال ها پیشین، با یک صندوق ایمیل پر از محصولات آن لاین می توانستیم دوشنبه بعد از عید را به آن ها تبریک بگوییم ، اما اکنون تبلیغات اگر پیش از جمعه سیاه آغاز نشوند، قطعا بعد از آن آغاز نخواهند شد.

به عنوان مثال، Disneystore.com، بر اساس نظر جیم فیلدینگ رییس فروشگاه های دیزنی، در روز شکرگزاری برنامه «روز فروش محصولات» را داشت.

بر اساس بنگاه تحلیل وب IBM(Coremetrics)، فروش آن لاین آمریکا در عید شکرگزاری امسال ۳۳% بود.

بر اساس نظر Responsys، بسیاری از تبلیغات جمعه سیاه(روز بعد از عید شکرگزاری)، مانند دوشنبه سایبری از طریق ایمیل فرستاده می شوند و بنگاه های بازاریابی تاکید دارند که نیمی از خرده فروشان برنامه ریزی کردند تا در روز یکشنبه سایبری به اندازه روز عید شکرگزاری ایمیل تبلیغاتی ارسال کنند.

PayPal، واحد پرداخت آن لاین eBay، گفت که اولین روز تعطیلی که حجم پرداخت بسیار زیاد بود در ۱۵ نوامبر رخ داد. در جمعه سیاه، حجم کل پرداخت یا ارزش کل کالاهای فروخته شده نسبت به سال گذشته ۲۷% رشد داشت.

داد و ستدهای آن لاین در فصل تعطبلات ادامه خواهند یافت. Amazon.com ، بزرگترین خرده فروش آن لاین، اعلام کرد معاملات جمعه سیاهش تا هفته آخر ادامه خواهد داشت در حالی که Target.com و eBay معاملات روزانه را تا دسامبر ادامه خواهند داد.

بهترین معامله

علی رغم این که اکنون فصل فروش تجارت الکترونیکی پیش و پس از دوشنبه سایبری رشد داشته، دوشنبه بعد از عید شکرگزاری همچنان در کانون توجه خرده فروشان است.

نه تا از ده خرده فروش برای تبلیغات دوشنبه سایبری برنامه ریزی کرده اند که نام Shop.org و BIGresearch نیز در این میان دیده می شود. در سال ۲۰۰۷ این خرده فروشان جوابگوی بیش از سه چهارم خریداران بودند.

جان اسکوییر، مدیر ارشد استراتژی IBM Coremetrics گفت:« خرده فروشان این جمله را در ذهن مصرف کنندگان جای انداخته اند که امروز روزی است که بهترین خرید را خواهید داشت.»

اگرچه برخی از متخصصان می گویند فروش های بالای آن لاین در فصل بعد آغاز می شوند (بنگاه آماری Comscore برای مثال گفته است که سنگین ترین روز خرید ۱۳ دسامبر ۲۰۰۹ بوده ) اما اسکوییر گفت دوشنبه سایبری بهترین روز(با ۳۰ درصد افزایش خرید آن لاین در آمریکا) بهترین روز بوده است.

اسکوییر گفت:«شما امسال رشدی به همان شکل را خواهید دید. بزرگترین مورد برای خرده فروشان که معادمله می کنند یکشنیه سایبری است.»

سرسختی فعالان درباره دوشنبه را می توان از اقدام آمازون برای اشتراک گذاری تقریبا همه چیز از چهارشنبه تا آخرهفته شکرگزاری متوجه شد. در چنین شرایطی سطح خرید تا دو برابر سطح خرید روزانه افزایش خواهد داشت.

روز دوشنبه، comScore پیش بینی خود را از میزان صرف تعطیلات آن لاین آمریکا بالا برد و گفت انتظار می رود که نسبت به سال ۲۰۰۹، ۱۱ درصد رشد خواهیم داشت.

comScore گفته است که چشم انداز کنونی و جدید، حجم تجارت الکترونیک را به ۳۲.۴ میلیارد دلار خواهد رساند.

بر اساس نظر comScore، فروش های آن لاین در حالی در حال رشدند که ۷ درصد از حجم تجارت همه خرده فروشان آمریکا را در بر می گیرند.

گزارش شده توسط Alexandria Sage، ویراستاری Todd Eastham

 
 
   
   
 
 
      گزارش : خبرگزاری رویترز (www.reuters.com)

طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت | چانه زنی آن لاین بعد از دوشنبه سایبری گسترش می یابد | تعداد بازدید 655
12-9-1389