طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت
English | فارسی
صفحه اصلی معرفی شرکت محصولات وخدمات اخبار تماس با ما
فایرفاکس شش ساله شد

شش سال پیش مردم کمی چیزی را به عنوان “مرورگر” می شناختند. اینترنت برای آنها e آبی رنگی بود که بر روی دسکتاپ ویندوز یا در منوی استارت قرار دارد. مرورگر و اینترنت برای آنها اینترنت اکسپلورر ۶ بود. نرم افزارهایی مثل نت اسکیپ یا اوپرا بودند اما آمارها نشان میداد که هیچ کدام با اقبال کاربران مواجه نشدند. مایکروسافت یکه تاز عرصه مرورگرهای اینترنتی بود و به همین دلیل زیر بار نمی رفت که برنامه اش با مشکلات ریز و درشت بسیاری مواجه است.

شش سال پیش بود. نرم افزاری خود را به عنوان مرورگر اینترنتی معرفی کرد و توانست قلب توسعه دهندگان وب و فعالین تکنولوژی را به سرعت تسخیر کند. در مورد من، فایرفاکس عشق در نگاه اول بود ! آن موقعها بیشتر از الان میل و علاقه به آزمودن برنامه های جدید و تازه (حتی نسخه های تست و بتا) را داشتم و به همین دلیل به سمت فایرفاکس کشیده شدم. قبل از آن اوپرا و نت اسکیپ را تجربه کرده بودم ولی بعد از امتحان کردن فایرفاکس بود که سریعا به آن وابسته شدم. آن موقع ها انتظار کشیدن برای تغییر نسخه حتی از ۱٫۴ به ۱٫۵ لذت بخش بود.

شش سال پیش بود. وقتی به کسی از تجربه لذت بخش کار با “فایرفاکس” میگفتی جوری نگاهت میکرد که انگار به یک موجود فضایی از کهکشان آندرومدا نگاه می کند. حالا این مرورگر اینترنتی تبدیل به انتخاب اول بیش از یک سوم کاربران اینترنت در جهان شده است. بیش از یک سوم کاربران اینترنت جهان تصمیم گرفته اند راه سخت تری را انتخاب کنند و بجای استفاده از نرم افزار کاوشگر وبی که مایکروسافت بصورت پیش فرض در اختیارشان قرار داده است از فایرفاکس استفاده کنند.

حالا دیگر فایرفاکس رقیب های دیگری به جز اینترنت اکسپلورر هم دارد. گوگل کروم و اوپرا هر کدام با کاربرانی که به برتر بودن مرورگرشان تعصب دارند انتخاب هایی هستند که کاربران فعلی فایرفاکس و ie دارند. انتشار چهارمین نسخه از فایرفاکس تا ۲۰۱۱ به تعویق افتاده است و تا آن موقع موزیلا و کاربران می توانند برگردند و نگاهی به عقب بیندازند. داستان موفقیت ها و رکوردها را برای خودشان یادآوری کنند و منتظر فایرفاکس ۴ باشند. نسخه ای که تاثیرگذارترین نسخه این مرورگر خواهد بود. چرا که اگر ذره ای از انتظارات کاربرانش را برآورده سازد دیری نخواهد پایید که تمام سهم کاربری که با چنگ و دندان از مایکروسافت و اینترنت اکسپلورر بیرون آورده است را باید دودستی تقدیم رقیب تازه از راه رسیده خود گوگل کروم کند.


طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت | فایرفاکس شش ساله شد | تعداد بازدید 698
22-8-1389