طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت
English | فارسی
صفحه اصلی معرفی شرکت محصولات وخدمات اخبار تماس با ما
چگونه فرد ناشناسی که به ما ایمیل داده است را شناسایی کنیم؟

گاهي ايميل‌هايي به ما مي‌رسد كه فرستنده آن را نمي‌شناسيم؛ يعني فرد ناشناسي، به هر طريق، آدرس ايميل ما را پيدا كرده و با ما تماس گرفته است. قبل از اينكه به اين گونه ايميل‌ها جواب بدهيم، مي‌توانيم ظرف چند دقيقه تحقيقات كوچكي انجام دهيم و اندكي اطلاعات درباره‌ي اين ناشناس پيدا كنيم تا بهتر بتوانيم به ايميل او پاسخ بدهيم (يا ندهيم).

قطعاً اولين راهي كه به ذهن همه‌ي ما مي‌رسد آن است كه از خود او بپرسيم كه كيست. البته اين كار باعث مي‌شود اطلاعات بيشتري از خودمان در اختيار اين فرد ناشناس بگذاريم كه شايد (بسته به محتواي پيام اين فرد ناشناس) چندان كار معقولي نباشد. اما غير از اين روش، چه روش‌هاي ديگري وجود دارد؟

روش اول: جستجوي ايميل فرستنده در موتور جستجوي گوگل
جستجوي ايميل فرستنده در گوگل مي‌تواند ما را به وب‌سايت يا وبلاگ اين شخص يا انجمن‌هايي كه او در آنها پيام مي‌گذارد برساند.

روش دوم: جستجوي ايميل فرستنده در فيس‌بوك (Facebook)
فيس‌بوك تعداد زيادي كاربر در سراسر جهان دارد و احتمال اينكه فرد ناشناس ما هم عضو فيس‌بوك باشد زياد است. فيس‌بوك بر خلاف شبكه‌هاي اجتماعي ديگر، اجازه‌ي جستجوي ايميل اعضاي خود را به همه مي‌دهد. كافي است به صفحه‌ي جستجو در فيس‌بوك رفته و ايميل فرستنده را در آنجا جستجو كنيد.

اگر شخص مورد نظر در فيس‌بوك عضو باشد، عكس و نام واقعي او و (در صورتي كه تنظيمات امنيتي خود را به خوبي انجام نداده باشد) اطلاعات بيشتري نظير جنسيت، محل كار، محل تحصيل، اسامي دوستان و… را نيز مشاهده خواهيد كرد.

facebook search email چگونه فرد ناشناسی که به ما ایمیل داده است را شناسایی کنیم؟اگر اين اطلاعات هم هنوز برايتان كافي نيست، مي‌توانيد عكس او را روي كامپيوتر خود ذخيره كرده و با استفاده از موتور جستجوي معكوس تصاوير (كه در مطلبي با عنوان «موتور جستجوي معكوس تصاوير» راجع به آن صحبت كرديم) به جستجوي عكس او بپردازيد تا سايت‌هاي ديگري كه اين فرد از عكس خود در آنها استفاده كرده است را كشف كنيد و اطلاعات بيشتري راجع به او به دست آوريد.

روش سوم: جستجوي يكجا در بيش از ۳۴۰ شبكه‌ي اجتماعي ديگر
همانطور كه در روش دوم گفتيم، اكثر شبكه‌هاي اجتماعي (به غير از فيس‌بوك)، اجازه‌ي جستجوي ايميل اشخاص را نمي‌دهند. اما خيلي از افراد، نام كاربري ايميل خود را بعنوان نام كاربري در سايت‌هاي مختلف مورد استفاده قرار مي‌دهند. بنابراين اگر آدرس فرد ناشناس ما tafreevar@xyz.com باشد، مي‌توانيم اميدوار باشيم كه او نام كاربري tafreevar را در شبكه‌هاي اجتماعي مختلف براي خود برگزيده باشد. البته اين يك احتمال است ولي اگر مي‌شد اين نام كاربري را در شبكه‌هاي اجتماعي مختلف جستجو كرد شايد به اطلاعات بيشتري هم مي‌رسيديم.
شبكه‌هاي اجتماعي زيادي وجود دارند و جستجو در تك‌تك آنها زمان زيادي را مي‌طلبد ولي سرويسي به نام Knowem وجود دارد كه مي‌توانيد با استفاده از آن، هر نام كاربري دلخواهي را در بيش از ۳۴۰ شبكه‌ي اجتماعي جستجو نماييد.

knowem social networks چگونه فرد ناشناسی که به ما ایمیل داده است را شناسایی کنیم؟

كافي است نام كاربري فرد ناشناس را در جعبه متني مربوطه وارد كرده و Enter را بزنيد و مدتي صبر كنيد. با اين كار به صفحه‌ي جديدي خواهيد رفت كه بيش از ۳۴۰ شبكه اجتماعي در آن فهرست شده‌اند و جلوي هر يك از اين شبكه‌ها، يا كلمه‌ي Available آمده است كه نشان مي‌دهد نام كاربري مربوطه در آن شبكه وجود ندارد و يا كلمه‌ي Available به صورت خط‌خورده نمايش داده مي‌شود كه نشان مي‌دهد شخص مربوطه در آن شبكه عضو است. البته بايد مقداري صبر كنيد تا تمامي شبكه‌ها جستجو شده و نمايش داده شوند.
حالا مي‌توانيد به سايت شبكه‌ي اجتماعي مربوطه رفته و صفحه‌ي مربوط به آن شخص را پيدا كرده و اطلاعاتي كه او راجع به خود در آنجا قرار داده است را مشاهده نماييد (كه البته بستگي به تنظيمات امنيتي شبكه اجتماعي مربوطه دارد).

سرويس ديگري به نام UD هم هست كه كار مشابهي انجام مي‌دهد. برتري آن به Knowem در آن است كه اجازه‌ي كليك مستقيم بر روي حساب شخص يافته‌شده در شبكه‌ي اجتماعي مربوطه را هم مي‌دهد. البته تعداد شبكه‌هاي اجتماعي تحت پوشش اين سايت خيلي كمتر از Knowem مي‌باشد.

روش چهارم: سرويس‌هاي جستجوي اشخاص
سرويس‌هاي جستجوي اشخاص از قبيل Pipl يا Spokeo، ايميل شخص مورد نظر را از شما دريافت كرده و با جستجو در پايگاه اطلاعاتي خود، ساير اطلاعات شخص مورد نظر را در صورت وجود براي شما نمايش مي‌دهند. اين سرويس‌ها پايگاه اطلاعاتي بزرگي داشته و حتي شبكه‌هاي اجتماعي را نيز مورد جستجو قرار مي‌دهند.

نتيجه‌گيري بسيار مهم (حتماً تا آخر بخوانيد):
۱-
اگر بعنوان فردي ناشناس به كسي ايميل مي‌دهيد، خود را معرفي كنيد تا گيرنده مجبور نشود تمام اطلاعات شخصي و غيرشخصي شما را از دل اينترنت بيرون بكشد.
۲-
اگر ناچاريد ايميل ناشناس بدهيد، از سرويس‌هاي ايميل موقت استفاده كنيد (پست مربوطه: «چگونه ايميل اصلي خود را به هر سايتي ندهيم؟ با ايميل‌هاي يكبار مصرف»).
۳-
اگر مي‌خواهيد روش‌هاي بالا روي شما پياده نشود، اكيداً توصيه مي‌كنم تنظيمات مربوط به حريم شخصي خود در شبكه‌هاي اجتماعي كه عضو آنها هستيد و بويژه فيس‌بوك را به درستي تنظيم كنيد (پست مربوطه: «سه ابزار مفيد براي بررسي كيفيت حريم شخصي در فيس‌بوك»).
۴-
ايميل شما كليد دسترسي افراد به شماست. آن را به افرادي كه نمي‌شناسيد ندهيد. اگر داديد، تمام يا بخش بزرگي از اطلاعات شخصي خود را به او داده‌ايد. اگر ناچاريد ايميل خود را به غريبه‌ها بدهيد، از سرويس‌هاي ايميل موقت استفاده كنيد (پست مربوطه: «چگونه ايميل اصلي خود را به هر سايتي ندهيم؟ با ايميل‌هاي يكبار مصرف»).
۵-
تفريح‌وار دوست و آشناي شماست و ايميل شما را در اختيار اشخاص ثالث قرار نمي‌دهداصل اين مطلب و ساير مطالب مفيد و كاربردي تفريح‌وار را از اينجا بخوانيد: http://www.tafreevar.com/1874/find-unknown-person-by-email#ixzz12ab5IeQp

طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت | چگونه فرد ناشناسی که به ما ایمیل داده است را شناسایی کنیم؟ | تعداد بازدید 962
25-7-1389