طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت
English | فارسی
صفحه اصلی معرفی شرکت محصولات وخدمات اخبار تماس با ما
«اینترنت اکسپلورر ۹» در ۴۸ ساعت اول، دو میلیون بار دانلود شد!

ه نقل از پایگاه اینترنتی تک‌اسپوت، شرکت مایکروسافت رسما اعلام کرد که کاربران اینترنتی در سراسر جهان در فاصله زمانی ۴۸ ساعت پس از عرضه نسخه آزمایشی اینترنت اکسپلورر ۹، نسخه جدید مرورگر این شرکت در ۱۵ سپتامبربیش از دو میلیون بار آن را دانلود و بارگذاری کرده‌اند.

مایکروسافت نسخه جدید اینترنت اکسپلورر را با ویژگی‌هایی همچون رابط کاربری جدید به همراه موتور جاوا اسکریپت بسیار سریع و همچنین پشتیبانی کامل از HTML5 عرضه کرده است.

این رکورد خیره‌کننده دانلود در حالی بدست آمده است که نسخه آزمایشی اینترنت اکسپلورر۸  در آگوست سال ۲۰۰۸ و در مدت ۵ روز پس از عرضه بیش از ۱٫۳ میلیون بار دانلود شده بود و این در حالی است که طبق آمار بدست آمده بیش از ۹ میلیون مرور صفحات وب برای دسترسی به اخبار عرضه این نسخه از مرورگر اینترنت اکسپلورر انجام شده است.

اگر چه مایکروسافت با اعلام این رقم از آن ابراز خشنودی کرده اما بررسی تاریخ عرضه مرورگر محبوب فایرفاکس نشان می‌دهد که به طور مثال در زمان عرضه فایرفاکس ۳ در سال ۲۰۰۸ بنا بر اعلام موزیلا این مرورگر بیش از ۸٫۳ میلیون بار دانلود شد و یا در سال ۲۰۰۹ و در عرضه نسخه جدیدی از این مرورگر دانلود آن تنها در روز اول ۲ میلیون بار بوده است.

نکته قابل توجه اینکه طبق اعلام شرکت مایکروسافت کاربران ویندوز ایکس‌پی قادر به دانلود و بارگذاری این مرورگر نبوده‌اند که شاید در صورت دانلود کاربران ویندوز ایکس‌پی مایکروسافت می‌توانست رکورد خیره‌کننده‌تری را به ثبت برساند.


طراحي نرم افزار ، برون سپاری نرم افزار، انجام نرم افزارهای سفارشی ،ارائه راهكارهاي توليد محتواي تحت وب , انجام پروژه در زمينه هاي تجارت الكترونيك و فناوري اطلاعات , طراحی وبسایت ، طراحی پرتال سازمان ،انجام مطالعات بازار، تهيه طرح هاي توجيهي و مطالعات امكان سنجي ،ارائه مشاوره در زمينه هاي سيستم هاي مديريت زنجيره ي تامين و مديريت كيفيت | «اینترنت اکسپلورر ۹» در ۴۸ ساعت اول، دو میلیون بار دانلود شد! | تعداد بازدید 677
27-6-1389